Wspólnie dla Niepodległej

Dnia 9 listopada społeczność Państwowej i Prywatnej Szkoły Muzycznej w Jaśle świętowała 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością pan Krzysztof Szczepaniak, wizytator Centrum Edukacji Artystycznej.
W auli PSM, w wykonaniu uczniów obu szkół, zabrzmiały pieśni oraz znane utwory o tematyce patriotycznej. Usłyszeliśmy dzieła K.Kurpińskiego, Z.Noskowskiego, R.Twardowskiego, A.Kurylewicza i F.Chopina. Muzyka przeplatała się z poezją M.Konopnickiej, J.Białobrzeskiej, W.Chotomskiej, S.Żeromskiego, a także ze słowami Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Papieża Jana Pawła II.
Dziękujemy pani Małgorzacie Bosak-Skrzyszowskiej oraz panu Markowi Rolkowi za przygotowanie koncertu.
Życzymy wszystkim, aby poczucie wspólnoty i wzajemnej życzliwości nigdy nas nie opuszczało.