Wydarzenia

« powrót

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2018/2019 – podsumowanie

Jak co roku pragniemy przypomnieć uczniów, którzy uzyskali laury w konkursach i przesłuchaniach o zasięgu regionalnym, makroregionalnym, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. To ważne, że młodzi artyści chcą dzielić się swoim talentem i mierzyć swoje siły z rówieśnikami z innych szkół. Dzięki temu zyskują doświadczenie, które pomoże im samodzielnie przemierzać ścieżki artystycznego świata.
Jednocześnie dziękujemy nauczycielom i rodzicom za współpracę i wsparcie młodych wykonawców, które przyczyniły się do naszego wspólnego sukcesu. Gratulujemy i życzymy kolejnych artystycznych wrażeń.

Maciej Ochwat  – akordeon, nauczyciel: Tomasz Mazur

  • Laureat VIII Festiwalu Muzyki Akordeonowej "Harmonia Espressiva" im. prof. Jerzego Jurka, Sochaczew 2019 rok.
  • I nagroda na X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym, Belgrad 2019 rok
  • III nagroda w XVIII Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych, Gorlice 2019 rok.
  • III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym, Słupca 2019 rok.
  • III nagroda w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym, Ostrawa 2019 rok.
  • Wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2019 rok.
  • II nagroda na 25. Jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej, Przemyśl 2018 rok

Michał Babiarz – fortepian, nauczyciel: Jadwiga Błażowska

  • Stypendium za osiągnięcia artystyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Warszawa 2019 rok.
  • I nagroda w XIV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2019 rok.

Paweł Putlak – akordeon, nauczyciel: Tomasz Mazur

  • III nagroda na X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym, Belgrad 2019 rok

Marek Putlak – akordeon, nauczyciel: Tomasz Mazur

  • Nagroda II stopnia w V Leżajskim Konkursie Kultury Muzycznej, Leżajsk 2018 rok.

Krystian Rutana – saksofon, nauczyciel: Bogusław Jaskółka

  • Nagroda Złotego Laureata w IV Podkarpackim Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych, Kamień 2019 rok.

Aleksandra Dybaś – gitara, nauczyciel: Jarosław Stompel

  • Dyplom w randze Medalu Srebrnego na X Spotkaniach Gitarowych popularyzujących twórczość Mirosława Drożdżowskiego, Gorlice 2019 rok.
  • Nagroda III stopnia w V Leżajskim Konkursie Kultury Muzycznej, Leżajsk 2018 rok.

Natalia Warzecha – gitara, nauczyciel: Jarosław Stompel

  • Dyplom w randze Medalu Złotego na X Spotkaniach Gitarowych popularyzujących twórczość Mirosława Drożdżowskiego, Gorlice 2019 rok.
  • II nagroda na X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym, Belgrad 2019 rok
  • Nagroda II stopnia w V Leżajskim Konkursie Kultury Muzycznej, Leżajsk 2018 rok.

Marcelina Sarna – gitara, nauczyciel: Jarosław Stompel

  • II nagroda na X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym, Belgrad 2019 rok

Małgorzata Dunajska – gitara, nauczyciel: Mateusz Rąpała

  • Dyplom w randze Medalu Srebrnego na X Spotkaniach Gitarowych popularyzujących twórczość Mirosława Drożdżowskiego, Gorlice 2019 rok.

Beata Świątkowska – wiolonczela, nauczyciel: Thomas Van de Velde

  • Udział w XII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Dawnej, Leżajsk 2019 rok.

Aleksandra Cieślik – sopran, nauczyciel: Kornelia Wojnarowska

  • Wyróżnienie w Makroregionalnym  Konkursie Wokalnym „Kochamy Stanisława Moniuszkę”, Chełm 2019 rok.

Michał Mikrut – trąbka, nauczyciel: Robert Pisarek

  • Wyróżnienie II stopnia w XIII Makroregionalnym Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych w Kolbuszowej, Kolbuszowa 2018 rok.
  • Udział w Regionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej, Jasło 2018 rok.

Antoni Szańca – trąbka, nauczyciel: Robert Pisarek

  • Wyróżnienie I stopnia w XIII Makroregionalnym Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych w Kolbuszowej, Kolbuszowa 2018 rok.

Sebastian Ochałek – trąbka, nauczyciel: Robert Pisarek

  • Udział w Makroregionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej, Kraków 2018 rok.

Karol Kos – saksofon, nauczyciel: Agata Bartoś

  • Udział w Makroregionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej, Jarosław 2018 rok.

Filip Krupa – perkusja, nauczyciel: Michał Dudek

  • III miejsce w ramach VIII Podkarpackiego Dnia Perkusji, Głogów Małopolski 2018 rok.

Piotr Borowski, nauczyciel: Marek Rolek

  • Udział w Ogólnopolskim konkursie „20 spojrzeń na Stanisława Moniuszkę”- w 200. rocznicę urodzin kompozytora, Kraków 2019 rok.