Wakacje czas zacząć

Kiedy temperatury za oknem sięgają ponad 30 stopni, a słońce chowa się za widnokręgiem dopiero o godzinie 21, powszechnie wiadomo, że na naukę nie ma już najmniejszych szans. Zielone lasy, błękitne rzeki i jeziora, szum morza oraz skaliste wzgórza ważniejsze są od etiud, sonat czy koncertów. Pasjonaci muzyki Bacha i Chopina z szacunkiem odkładają ich dzieła na kilka tygodni. Nawet muzyka tegorocznego jubilata - Stanisława Moniuszki, nie jest w stanie zatrzymać młodych artystów przy instrumentach ani dnia dłużej.

Nim jednak do końca spakowaliśmy plecaki, w dniu 19 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wicedyrektor szkoły, Kornelia Wojnarowska odczytała zgromadzonej społeczności szkolnej wystosowany na tę okazję list Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Z krótkim koncertem wystąpili uczniowie, którzy otrzymali wysokie oceny z egzaminów promocyjnych. Na scenie auli PSM usłyszeliśmy następujące utwory:
Paulina Pawluś z klasy śpiewu Kornelii Wojnarowskiej (akomp. Piotr Duda)
 - W.A.Mozart: Der Zauberer KV 472,
Karol Kos z klasy saksofonu Agaty Bartoś (akomp. Piotr Duda)
- Krzysztof Herdzin - Opowieści bajkowe - cz. 7 i 8,
Aleksandra Cieślik z klasy śpiewu Kornelii Wojnarowskiej (akomp. Piotr Duda)
 - K. Szymanowski - Lecioły zórazie, op. 58, nr 1,
Maciej Ochwat z klasy akordeonu Tomasza Mazura
- G. Rossini  - Cavatina Figara z opery "Cyrulik sewilski".

Podczas wystąpienia Leokadii Wróbel, dyrektora obydwu szkół, nie zabrakło podziękowań dla wszystkich uczniów i rodziców, w szczególności dla tych, którzy swoją pracowitością i talentem zdobywali laury, nie tylko w regionie czy makroregionie, ale także na scenach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Na zakończenie uroczystości rozdano dyplomy dla uczniów kończących Prywatną Szkołę Muzyczną II stopnia w Jaśle. Po części oficjalnej, uczniowie wraz z rodzicami udali się do swoich klas, aby odebrać świadectwa oraz indeksy.