Czy ślubujecie?

Czy ślubujecie kochać muzykę i dbać o jej piękno?
- Ślubujemy.
Czy ślubujecie rozwijać własny talent i dzielić się nim z innymi w szkole i poza nią?
- Ślubujemy.
Czy ślubujecie sumiennie wypełniać obowiązki ucznia szkoły muzycznej oraz polecenia Waszych nauczycieli?
- Ślubujemy.
Czy ślubujecie być wytrwali w dążeniu do celu oraz regularnie ćwiczyć?
- Ślubujemy.
Czy ślubujecie dbać o instrumenty muzyczne, aby służyły Wam jak najdłużej, jak również służyły przyszłym pokoleniom?
- Ślubujemy.
Czy ślubujecie dbać o ład, porządek i powierzone Wam mienie szkolne?
- Ślubujemy.
Czy ślubujecie dbać o dobre imię szkoły i godnie reprezentować ją na zewnątrz?
- Ślubujemy.
Czy ślubujecie być dla siebie życzliwi oraz pomagać sobie wzajemnie?
- Ślubujemy.

Powyższe ślubowanie złożone zostało w dniu 22 października 2019 roku przez uczniów klas pierwszych w obecności rodziców, nauczycieli oraz starszych kolegów. Młodzi adepci sztuki muzycznej, rozpoczynający naukę w Prywatnej Szkole Muzycznej I stopnia w Jaśle, przed złożeniem ślubowania wykonali krótki program artystyczny – piosenkę, układ rytmiczny oraz wiersz, przygotowany specjalnie na tę okazję.

Słowa pełne wzruszenia, nadziei, a także wskazówki na dalsze lata edukacji skierowała do nowoprzyjętych uczniów oraz ich rodziców Leokadia Wróbel. Dyrektor Prywatnej Szkoły Muzycznej w Jaśle podkreślała również wyjątkowość edukacji artystycznej, jej znaczenie dla rozwoju osobowości młodego pokolenia, ale także trud i obowiązki wynikające z kształcenia w szkole muzycznej.

Uroczystość uświetnili również starsi uczniowie, którzy zaprosili pierwszoklasistów w magiczny świat muzyki. W auli PSM wystąpił kwartet instrumentów dętych z Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia przygotowany przez Tadeusza Wróbla w składzie: Jakub Furtek, Łukasz Matyasik, Wiktor Żychowski (puzony) oraz Szymon Biały (tuba). W jego wykonaniu zabrzmiał utwór Georga Friedricha Haendla – chór z oratorium „Juda Machabeusz” oraz „Yesterday” z repertuaru zespołu The Beatles.
Przed zgromadzonymi wystąpił również Maciej Ochwat, uczeń Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia z klasy akordeonu Tomasza Mazura, który wykonał Preludium i fugę e-moll BWV 533 Jana Sebastiana Bacha.

Drodzy Pierwszoklasiści - gratulujemy Wam serdecznie, zostaliście uroczyście przyjęci do grona uczniów naszej szkoły!
Jesteśmy jedną wielką muzyczną rodziną i służymy Wam pomocą i radą.