Scena została otwarta

Za sprawą pierwszego koncertu z cyklu Scena Otwarta, młodzi artyści mieli sposobność zaprezentować swoje umiejętności w wybranym przez siebie repertuarze. Wśród odważnych wykonawców znaleźli się zarówno uczniowie szkoły I jak i II stopnia.
Warto wymienić tych, którzy 12 lutego br. przetarli ślady dla następnych śmiałków, rzec można kreatorów tego muzycznego wydarzenia. Na Scenie Otwartej wystąpili: Emilia Ryba, Łukasz Lepak, Olga Sychta, Anna Rachowicz, Paulina Pawluś (akomp: Jan Baciak), Miłosz Rak oraz Maciej Ochwat.
Zgromadzona publiczność wysłuchała m.in. dzieł J.F.Mazasa, W.Gillocka, M.Drożdżowskiego, W.A.Mozarta, K.Szymanowskiego, W.Siemionowa oraz M.Raka (kompozycja własna). Koncert przygotowała i prowadziła Kornelia Wojnarowska.
Mamy nadzieję, iż przyszłym, dzisiaj jeszcze nieznanym wykonawcom, nie zabraknie chęci i odwagi, by z własnej woli stanąć przed rodzicami, kolegami oraz pedagogami i dzielić się radością muzykowania. Za jakiś czas scena znowu będzie otwarta.
(MR)