Samodzielne doskonalenie wiedzy i umiejętności

Drodzy Uczniowie,

pomimo zawieszenia zajęć, gorąco zachęcamy do ciągłego kontaktu ze światem muzyki, zarówno tym praktycznym, jak i teoretycznym. Wszak wiemy jaki wpływ ma sztuka dźwięków na nasze duchowe samopoczucie (pisaliśmy chociażby o tym na naszej stronie w miesiącu styczniu w dwuczęściowym artykule zatytułowanym Lepiej zapobiegać niż leczyć – muzyka lekarstwem współczesnego świata).

W tych dniach, kiedy nie możecie przychodzić do szkoły muzycznej, warto nadrobić ewentualne zaległości oraz utrwalać nabytą wiedzę i umiejętności. Możecie korzystać z różnorodnych form. Oto niektóre z nich:
- podręczniki szkolne (powtórzenie dotychczas przerabianych lekcji, uzupełnienie ewentualnych braków w notatkach),
- korzystanie z internetowego serwisu edukacyjnego Muzykoteka szkolna (informacje o epokach muzycznych, kompozytorach, formach, instrumentach, utwory z poszczególnych epok);
- doskonalenie słuchu w serwisie edukacyjnym dur – moll (interwały, trójdźwięki, dominanta septymowa);
- doskonalenie wiadomosci teoretycznych oraz umiejętności praktycznych, np: ksztalceniesluchu.edu.pl;
- zapoznawanie się z życiem i twórczością kompozytorów polskich, np. trzejkompozytorzy.pl (m.in: K.Penderecki, W.Lutosławski, H.M.Górecki),
- korzystanie z ogólnodostępnych kanałów na you tube, np: Muzyczna Przygoda.

Oczywiście form samodzielnej pracy jest więcej. Sami wiecie najlepiej jak twórczo rozwijać swój intelekt i jednocześnie czerpać z tego przyjemność.
Zachęcamy również do systematycznego ćwiczenia na instrumentach.
Pozostańcie z nami w kontakcie. Życzymy Wam dużo zdrowia.