Audycje klasowe online

Drodzy Uczniowie oraz Rodzice,
wkraczamy w trzeci miesiąc edukacji zdalnej i postanowiliśmy również zdalnie przeprowadzić audycje klasowe. Tym samym wpisując się w trend przenoszenia sztuki do Internetu, robimy koncerty na potrzeby naszej społeczności – za pomocą Skype’a!
Nie zważając na jego ograniczenia techniczne, zachęcamy wszystkich gorąco do udziału, bo wierzymy, że każdy występ to krok w stronę artystycznej realizacji.

OTO SZCZEGÓŁY

Uczeń biorący udział w audycji musi posiadać aplikację Skype na komputerze lub w telefonie oraz mieć działającą kamerkę oraz mikrofon.

Połączenie się z nami na Skypie:
Po zalogowaniu do Skype wyszukujemy naszą nazwę: Prywatna Szkoła Muzyczna w Jaśle. Dodajemy ją do kontaktów i przesyłamy do nas krótką wiadomość, np. :-) . Wtedy my prześlemy w wiadomości zwrotnej potwierdzenie dodania do kontaktów.

Przygotowanie do audycji:
Na dzień przed planowaną audycją o godzinie 19.00 zrobimy połączenie testowe – zadzwonimy do wszystkich występujących, aby upewnić się, że wszystko działa.

Przebieg audycji:
W dniu audycji o ustalonej godzinie jej rozpoczęcia połączymy się ze wszystkimi uczestnikami oraz ich nauczycielami przez Skype, tak jak podczas połączenia testowego. Dalsza część będzie miała standardową formę, jaką znamy z koncertów na żywo, tj. wszystkich powita jeden z dyrektorów szkoły, następnie w ustalonej kolejności będą odbywały się występy. Każdy z uczniów zapowiada swój występ samodzielnie, przedstawiając swoje imię i nazwisko, a także kompozytora i tytuł utworu. Podczas gdy jedna osoba występuje, reszta ma wyłączone mikrofony (aby nie dochodziło do sprzęgania dźwięku). Po występie możemy przesyłać sobie nawzajem emotikonki w zamian za oklaski :-) Po tym jak audycja dobiegnie końca, nastąpi podziękowanie prowadzącego za występ i zakończenie – rozłączenie wszystkich uczestników.

PLAN AUDYCJI

22 maja, piątek, godz. 17.30 - klasa fortepianu p. Jana Baciaka i p. Agaty Bartoś

25 maja, poniedziałek, godz. 17.30 - klasa fortepianu p. Elżbiety Gierlickiej
i klarnetu p. Pawła Pietruszki, klasa śpiewu p. Kornelii Wojnarowskiej

26 maja, wtorek, godz. 17.30 - klasa fortepianu i fortepianu dodatkowego
p. Piotra Dudy i gitary p. Jarosława Stompla i p. Mateusza Rąpały

27 maja, środa, godz. 17.30 - klasa skrzypiec p. Elżbiety Bukowiec
i akordeonu (I st.) p. Tomasza Mazura

28 maja, czwartek, godz. 17.30 - klasa fortepianu p. Karola Dyląga, akordeonu p. Tomasza Mazura (II st.) i skrzypiec p. Jana Rysza, p. Andrzeja Przybycienia, gitary p. Mateusza Rąpały, organów, p. Mateusza Gałuszki oraz fortepianu p. Doroty Skibickiej

Pytania prosimy kierować do p. Kornelii Wojnarowskiej (telefonicznie, bądź za pomocą Messengera).

Liczymy na Waszą obecność!