Recital dyplomowy niczym benefis artysty

Obecni w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury w dniu 2 czerwca 2021 roku na długo zapamiętają recital dyplomowy Macieja Ochwata, ucznia z klasy akordeonu, prowadzonej przez Tomasza Mazura. I to nie tylko z powodu, że był to pierwszy od wielu miesięcy występ „na żywo”, ale przede wszystkim dlatego, iż Maciej zaprezentował w tym dniu nieprzeciętne umiejętności, które nabył podczas wieloletniej edukacji w Prywatnej Szkole Muzycznej II stopnia w Jaśle.
Kto miał okazję wsłuchać się w tym dniu w akordeonowe cantabile, maestoso oraz con brawura, ten mógł na własnej skórze odczuć te wielkie emocje, jakie Maciej potrafi wydobyć z tego instrumentu. Słuchacze zostali przeprowadzeni przez wiele epok muzycznych. W programie recitalu (prowadzonego przez Kornelię Wojnarowską) można było usłyszeć:
- Anatolij Kusjakow – „Jesienne pejzaże”,
- Jan Sebastian Bach – „Preludium i fuga c-moll” z II tomu Das Wohltemperierte Klavier BWV 871,
- Jean-Philippe Rameau – „L'Egyptienne” z Suity G-dur RCT 6,
- Domenico Scarlatti – „Sonata f-moll” K 386,
- Wiesław Cienciała – „Cadenza”,
- Wiaczesław Semionow – „Brahmsiana”.

Prócz emocji związanych ze znakomicie zdanym egzaminem, nie obyło się bez dodatkowych wzruszeń. Wszak Maciej kończy artystyczną przygodę w naszej szkole. Jak wiemy, w ostatnich latach rozsławiał naszą placówkę nawet na arenie międzynarodowej. Ale co najważniejsze, jego zaangażowanie i wszechstronne umiejętności będą na długo drogowskazem dla kolejnych uczniów.
Macieju, życzymy Ci, aby kolejny etap Twojej muzycznej przygody przyniósł Ci jeszcze więcej radości i satysfakcji.