Przystanek muzyczny Rzeszów

W ubiegłym tygodniu, w dniu 22 października, miasto Rzeszów dwukrotnie stało się tymczasową muzyczną przystanią dla uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej w Jaśle.
Jako pierwsi zagościli tam nasi organiści, którzy brali udział w regionalnym seminarium organowym zatytułowanym „Aspekty improwizacyjne w muzyce organowej J.S.Bacha”, zorganizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej oraz Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie (prowadzenie: dr Filip Presseisen).
Za drugim razem, już wieczorową porą i w znacznie większym składzie, do Rzeszowa przybyli młodzi melomani - uczniowie naszej szkoły, by uczestniczyć w koncercie Filharmonii Podkarpackiej, gdzie wysłuchali m.in. Mazura z opery "Straszny dwór" Stanisława Moniuszki oraz I Koncertu skrzypcowego op. 35 Karola Szymanowskiego.

Gdzie zatrzymamy się na kolejnym przystanku muzycznym? Czas pokaże.