Młodzi artyści na koncertowej scenie

Rozpoczęliśmy popisy uczniów szkoły II stopnia. Na tym etapie kształcenia muzycznego chodzi już o coś więcej niż tylko o umuzykalnianie młodego pokolenia. Te sześć lat edukacji w specjalności instrumentalistyka ma m.in. pobudzać kreatywność i wrażliwość artystyczną oraz przygotowywać do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Mogliśmy się o tym przekonać podczas wtorkowego występu reprezentantów wszystkich klas Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle, z klasy fortepianu Elżbiety Gierlickiej, Doroty Skibickiej i Piotra Dudy; klas gitary Jarosława Stompla i Mateusza Rąpały oraz klasy akordeonu prowadzonej przez Tomasza Mazura.
W sali kameralnej, w dniu 26 kwietnia zabrzmiały dzieła m.in: Jana Sebastiana Bacha, Muzio Clementiego, Fryderyka Chopina oraz Claude Debussy’ego.
W popisie uczniów szkoły II stopnia, gościnnie udział wzięli również uczniowie szkoły I stopnia (z klasy Aleksandry Piękoś, Barbary Flisak, Jarosława Stompla oraz Piotra Dudy), którzy nie mieli dotychczas okazji wystąpić w wiosennych popisach uczniów. Koncert poprowadził Bartosz Walczak – uczeń klasy IV szkoły II stopnia.
Popis uczniów przygotowali: Wiktor Lorens oraz Marek Rolek.