Kameralnie w kameralnej

Trzeci Popis Uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle odbył się w dniu 29 kwietnia – w sali kameralnej PSM. Nazwa sali zobowiązuje, zatem obsada i repertuar w takim formacie to rzecz niemal oczywista.
Klasa fletu Teresy Żydek, klasa saksofonu Agaty Bartoš, klasa klarnetu Pawła Pietruszki oraz Rafała Gomółki – oto bohaterowie piątkowego koncertu, przygotowanego przez Teresę Żydek oraz Bartłomieja Tyburowskiego. Jak na kameralną muzykę przystało, wszystko w towarzystwie fortepianowego akompaniamentu Edyty Kuschel oraz Bartłomieja Tyburowskiego. A co zaprezentowali uczniowie na popołudniowym popisie? Oto kilka przykładowych dzieł: Scott Joplin – The Entertainer, Jérôme Naulais – Petite suite latine, Ernesto Köhler – Walc róż, Andre Waignen – Rondo, Stanisław Moniuszko – Prząśniczka oraz Ferrer Ferran – Baghira.

Występ uczniów z klas dętych drewnianych nie był jedynym. Tego samego dnia, wieczorową porą, muzycznych wrażeń dostarczyli również reprezentanci instrumentów dętych blaszanych. Ale o tym następnym razem.