MeloMA(n)MA

O tym, że świat bez naszych mam by nie istniał wie każdy. Ale w dniu 26 maja możemy powiedzieć więcej, iż bez naszych mam nie byłoby także muzyki :-) Rzecz jasna, nie tylko za to możemy być wdzięczni naszym Kochanym Mamom – lista podziękowań jest bardzo długa.
Zatem, jak na szkołę muzyczną przystało, dziękowaliśmy z pomocą dźwięków. Dla naszych mam zabrzmiały dzieła najbardziej cenionych twórców: J.S.Bacha, W.A.Mozarta, L.van Beethovena, F.Chopina i M.Ravela. Wykonania Jakuba Depczyńskiego (ucznia Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle, z klasy fortepianu prowadzonej przez Dorotę Skibicką) oraz Kacpra Żaromskiego (absolwenta Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie z klasy Doroty Skibickiej, obecnie studenta Akademii Muzycznej w Bydgoszczy) były nie tylko chwilą muzycznego wytchnienia dla naszych MAM, ale także prawdziwą muzyczną ucztą dla wytrawnego melomana.
Trudno dokładnie ująć w słowach, co wydarzyło się w auli PSM, gdy wybrzmiały ostatnie dźwięki Sonaty h-moll F.Chopina. Nieoczekiwane wystąpienie Leokadii Wróbel (dyrektor Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jaśle) uruchomiło ciąg wspomnień, wzruszeń, radości, pochwał i podziękowań. Ale jakże mogło być inaczej w tak wyjątkowym dniu.
Koncert prowadziła Dorota Skibicka.