„Ale jazz …”

Klasa śpiewu szkoły muzycznej II stopnia, która na co dzień kształtuje klasyczne gusta, nie zawsze skupiona jest wokół dzieł G.F.Händla, W.A.Mozarta czy F.Schuberta. Mogli się o tym przekonać słuchacze koncertu, który odbył się w upalny, poniedziałkowy wieczór, dnia 20 czerwca. Utwory Sanah (m.in: „Siebie zapytasz”, „Pora roku zła”, ”Wszystko mi mówi że mnie ktoś pokochał”) oraz Kwiatu Jabłoni („Dziś późno pójdę spać”) to ciekawa propozycja na kontakt z muzyką, zwłaszcza w przededniu końca roku szkolnego.
Miłym zaskoczeniem były także prezentacje w zakresie dykcji i recytacji, które prócz popisów wokalnych należą do kanonu umiejętności przyszłych wokalistów. Wiersze „Spóźniony słowik” oraz „Ptasie radio” Juliana Tuwima, okraszone zostały drobnymi scenkami aktorskimi.

Wykonawcami tego niecodziennego koncertu byli uczniowie klasy śpiewu Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle, prowadzonej przez Kornelię Wojnarowską. Młodzi artyści (Katarzyna Syrek, Aleksandra Trzeciak, Anna Przetacznik, Marzena Wiecheć, Maciej Marciniec oraz gościnnie Atina Gondek) wspierani byli przez pedagogów, którzy na potrzeby koncertu, w nowej dla siebie roli, stworzyli zespół towarzyszący (Mateusz Gałuszka – fortepian, Wiktor Lorens – gitara basowa, gitara akustyczna oraz Michał Dudek – perkusja).

Może trudno w to uwierzyć, ale wysoka temperatura otoczenia nie przeszkodziła ani wykonawcom, ani słuchaczom. Wręcz przeciwnie – z minuty na minutę temperatura koncertu systematycznie rosła. Nie obyło się zatem bez bisu – na koniec ponownie zabrzmiała Sanah w przeboju „Ale jazz”.