Rok szkolny 2021/2022 już za nami

Kiedy w kalendarzu odrywamy przedostatnie kartki z napisem „czerwiec”, to nie ma takiej mocy, by zatrzymać kogokolwiek w szkolnych ławach. Mało tego, nawet najbardziej zatwardziali pasjonaci przygód muzycznych, odkładają swoje ulubione instrumenty na zasłużony odpoczynek. Taka kolej rzeczy, zatem nikogo nie dziwi fakt, iż o tej porze roku zapominamy o obowiązkach szkolnych i oddajemy się we władanie błogiemu „nicnierobieniu”.

Nim jednak przenieśliśmy swe umysły w stan potocznie zwanym wakacjami, w dniu 24 czerwca 2022, w auli PSM odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Po krótkiej części artystycznej, wicedyrektor szkoły, Monika Twarduś, odczytała zgromadzonej społeczności szkolnej wystosowany na tę okazję list Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Podczas wystąpienia Leokadii Wróbel, dyrektor Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia i Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle, nie zabrakło podziękowań dla wszystkich uczniów i rodziców, w szczególności dla tych, którzy swoją pracowitością i talentem zdobywali laury na konkursach muzycznych oraz tych, którzy kontynuują naukę na wyższych uczelniach muzycznych i dzięki temu rozsławiają naszą szkołę muzyczną.

Kulminacją uroczystości zakończenia roku szkolnego było wręczenie dyplomów absolwentom szkoły II stopnia, którzy w tym roku kończą edukację w specjalności instrumentalistyka i wokalistyka. Po części oficjalnej, uczniowie wraz z rodzicami udali się do swoich klas, aby odebrać świadectwa oraz indeksy.

Do zobaczenia po wakacjach.